* Powyższą kalkulację przygotowano dla samochodu o wartości 200 325,20 zł netto, umowy zawieranej na 47 miesięcy, przy 45% wpłacie własnej, w oparciu o stałą stawkę 9,44%, wyznaczoną na dzień 4.04.2024 r. Wartości opłat należy powiększyć o podatek VAT wg aktualnej stawki. Propozycja nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego i może ulec zmianie.
SUBARU SOLTERRA W PROGRAMIE "MÓJ ELEKTRYK" TERAZ ZA 198 048,78 ZŁ*
*Realna cena nabycia przez podmiot będący podatnikiem VAT bez udziału finansowania zewnętrznego po odliczeniu 50% VAT. Dotyczy modeli z rocznika 2023 w najwyższej wersji wyposażenia. Liczba samochodów ograniczona.
“Mój elektryk” to program dopłat do leasingu pojazdów elektrycznych, finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), a prowadzony przez Bank Ochrony Środowiska (BOŚ). Program jest kierowany do przedsiębiorców, spółdzielni, rolników indywidualnych i jednostek samorządu terytorialnego. Dopłatę możesz otrzymać jeśli podpiszesz umowę leasingu na pojazd elektryczny oraz będziesz spełniał warunki programu “Mój elektryk” przez co najmniej 2 lata od odbioru pojazdu. Czas trwania programu zaplanowano do końca 2025 roku lub do wyczerpania środków (w zależności od tego co nastąpi wcześniej). Wnioski należy składać do 31.12.2025 r.
W ofercie leasingu Santander Leasing, dofinansowaniem będą mogły zostać objęte nowe pojazdy elektryczne: - kategorii M1 - samochody osobowe (do przewozu max. 8 osób) o maksymalnej wartości 225 000 zł - kategorii N1 - samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie do 3,5t - kategorii L1e-L7e - motorowery, skutery, motocykle i czterokołowce bez określonej maksymalnej wartości
Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii, do której zakwalifikowany będzie przedmiot oraz od sposobu rozliczenia VAT przez leasingobiorcę.
-niskie koszty eksploatacji - poprawnie eksploatowana bateria wytrzymuje przynajmniej 10 lat, a koszt jej ładowania jest znacznie niższy niż średni wydatek podczas tradycyjnego tankowania na stacji paliw - podwyższona wydajność - silnik elektryczny przewyższa pod tym względem tradycyjne silniki spalinowe, które tracą moc, np. poprzez emisję ciepła - niższa awaryjność i bezpieczeństwo - silniki pojazdów elektrycznych posiadają prostą budowę (nie ma konieczności wymiany np. filtrów). Co za tym idzie - samochodów elektrycznych nie trzeba tak często serwisowa - ulgi dla właścicieli samochodów elektrycznych - osoby, które zdecydowały się na zakup auta elektrycznego mogą zaoszczędzić na parkowaniu (nie płacą oni za parkowanie w strefach płatnego parkowania) oraz omijać korki i skrócić czas podróży dzięki możliwości poruszania się tzw. buspasem - wysoki komfort jazdy - podróż pojazdem elektrycznym to prawdziwa przyjemność, dzięki cichej pracy oraz braku charakterystycznego zapachu paliwa. Ładowanie pojazdu może odbywać się w domu lub w przeznaczonym do tego miejscu
Q&A
1. Czy pojazd musi być szczególnie oznakowany?
Tak, umowa dotacji nakłada obowiązek oznaczenia pojazdu.
2. W jaki sposób będzie weryfikowany przebieg pojazdu?
Po 2 latach od momentu zawarcia umowy dotacji poprosimy Cię o złożenie oświadczenia, które potwierdzi przebieg pojazdu.
3. Od czego zależy przyznanie dofinansowania?
Wnioski o dotacje są oceniane pod kątem zgodności z zasadami i warunkami programu
4. Co to jest opłata transferowa?
Jest to jednorazowa opłata, która stanowi 1,5% kwoty dotacji na opłatę wstępną.
5. Czy można uzyskać dofinansowanie na samochody hybrydowe?
Nie, dofinansowanie obejmuje tylko samochody elektryczne.
6. Czy jeśli wziąłem w leasing auto elektryczne przed rozpoczęciem programu (np. w lipcu 2021 roku) to czy mogę ubiegać się o dotację?
Tak, program obejmuje nowe, leasingowane samochody z okresu od 1 maja 2020 roku do 31 grudnia 2025 roku.
7. Czy dofinansowanie obejmuje pojazdy używane?
Nie, dofinansowanie dotyczy tylko nowych fabrycznie pojazdów, które: